„MacBook“ 2019: Mūsų norų sąrašas

„Apple MacBook“ šiais metais turėtų sulaukti atnaujinimo. Pateikiame mūsų praktinių ir pašėlusių reikalavimų sąrašą, pradedant nauju CPU, baigiant jutikliniu ekranu.

„Apple“ neskaldo savo pajamų pagal produktą, tačiau neperdedant galėtume teigti, jog „Cupertino“, garsiausia Kalifornijos kompanija, pardavinėdama „MacBook“ tiesiog spausdina pinigus. Pagal specifikacijas, jeigu nekreipiant dėmesio į „MacBook Air“ (žemiau pateiksiu paaiškinimą kodėl taip ir reiktų daryti), tai yra kompanijos pradinio lygio nešiojamasis kompiuteris, tačiau jo pradinė 1 299$ kaina gerokai viršija kainą, kurią mokėtumėte už pradinio lygio ultra-nešiojamąjį kompiuterį iš tokių konkurentų kaip „Dell“ ar „Lenovo“.

Inovacijos yra atpildas už platesnį piniginės atvėrimą tam, kad galėtumėte įsigyti „MacBook“. „Apple“ įdiegia kokią nors savybę į savo produktą ir kitos kompanijos suskumba jį mėgdžioti. Pastebėjome: itin aukštos raiškos ekranai, USB-C jungtis, plunksnos lengvumo korpusas, visą dieną tarnaujanti baterija… „Apple“ pirmųjų arba beveik pirmųjų kartų sąrašas tęsiasi per visą technologijų kapinyną, kuris, tiesa sakant, pildosi pavojingu greičiu.

Imac
Imac

Būtent šio kapinyno pranašas ir yra tai, kodėl mes tikimės, kad „Apple“ šiais metais atnaujins „MacBook“, ko gero kitą mėnesį vyksiančioje Pasaulinių kūrėjų konferencijoje (orig. World Wide Developer Conference (WWDC)). Nors „MacBook“ vis dar išlieka unikalus praėjus trims metams po jo atgimimo 2015, palyginus, konkuruojantys dizainai paverčia kai kurias jo savybes į antikvarą. Taigi, mes tikimės, o gal tiksliau – viliamės, jog „Apple“ šiuos trūkumus „pagydys“.

Suplonins

„MacBook“ būtų galima išsakyti daug pagrįstos kritikos, tačiau tik ne dėl didelių gabaritų. Turėdamas 12 colių ekraną ir sveriantis vos apie 1 kilogramą jis išties yra nešiojamas aparatas. Vis dėlto, specifikacijos nurodo bent vieną senovinio dizaino principą, kurį „Apple“, tikimės, išspręs: aplink ekraną esantis kraštas arba rėmelis. Poreikis sumažinti rėmelius kilo iš kiekvieno vartotojo technologijų pramonės kampelio, pradedant nuo paties „Apple“ „iPhone X” iki milžiniškų 4K raiškos televizorių.

Iphone XS ir XS MAX
Iphone XS ir XS MAX

Kad ir kokie ploni juodi „MacBook“ rėmeliai būtų palyginus su „MacBook Air“ ir prieš tai buvusiomis „MacBook Pro“ kartomis, jie vis vien trikdo, kai žiūrime vaizdo įrašus arba naudojamės programėle per visą ekraną. Norėdami pamatyti, kiek dar „Apple“ reikia suploninti rėmelį, pažvelkime į „Dell XPS 13“, arba į akivaizdžią „MacBook“ kopiją – „Huawei MateBook X Pro“.

Atrodo, kad šių dviejų sistemų, aplink ekrano kraštines esantys pikseliai, tiesiog išnyksta ore.

Tačiau ir ploniausi rėmeliai turi savo minusų: nebelieka vietos tradicinei interneto kameros vietai centrinėje dalyje virš ekrano. „Dell“ sprendimas toli gražu nėra idealus, kai internetinė kamera yra patalpinta po ekranu ir daugiausiai žvelgia tik į jūsų nosies šnerves. „Huawei“ sprendimas kūrybiškas, bet dar mažiau idealus, kai kameros lęšis paslėptas trumpajame klaviatūros klaviše, kurį, spausdinant užstoja jūsų krumpliai. Taigi, tikimės, jog „MacBook 2018“ turės plonesnius rėmelius, bet tik šonuose tam, kad kamera ir liktų ten kur ir turi būti – viršutinėje dalyje.

Be to, kad kamera liks toje pačioje vietoje, gali būti, jog „Apple“ kamerai įdiegs infraraudonųjų spindulių daviklius, kad „MacBook“ naudotojai galėtų prisijungti prie savo „macOS“ profilių ir galėtų autentifikuoti pirkimus „Apple Play“ naudodami veido atpažinimo funkciją. Ši galimybė jau prieinama tiek kompiuteriuose su „Windows“ sistema, tiek „iPhone“ telefonuose, taigi veido atpažinimo funkciją turinti kamera būtų aiškus pavyzdys, kaip „MacBook 2018“ žaidžia gaudynes naudodami technologiją, kurioje „Apple“ jau turi pakankamai žinių.

Apple produktai
Apple produktai

Nepriklausomai nuo to ar „Apple“ pakeis rėmelio plotį, mūsų labiausiai pageidaujama savybė pertvarkytam „MacBook“ – papildomas USB prievadas. Mums tinka bet kuris USB variantas, nesvarbu ar tai USB-C (tikėtina) arba USB 3.0 (nelabai įmanoma), ir tai būtų patobulėjimas nuo dabartinio vienintelio USB-C prievado, kuris, be viso kito „MacBook“ savininkus verčia įsigyti šakotuvus norint prie įtaiso tuo pat metu prijungti daugiau nei vieną išorinį įrenginį.

Pagreitins

Pradinio lygio „MacBook“ šiuo metu prieinamas su „Intel Core m3“ procesoriumi, anachronizmas, turint omenyje tai, kad „Intel“ visus naujausius našiuosius nešiojamųjų kompiuterių procesorius pakeitė į Core i3, i5 ir i7 šeimos modelius. 

Esame beveik tikri, kad „Apple“ savo tariamame „MacBook 2018“ modelyje panaudos naujuosius CPU, tačiau jie galėtų pasirinkti ir vieną iš dviejų skirtingų strategijų. Labiausiai tikėtina yra pristatyti naujausius „Intel“ aštuntosios kartos procesorius. „Core i5“ arba „i7“, naudojantys „Kaby Lake-R“ arba „Coffee Lake“ procesorių architektūrą siūlo įspūdingus veiksmingumo ir našumo rodiklius lyginant su septintosios kartos procesoriais, kuriuos šiuo metu turi „Apple“ nešiojamieji kompiuteriai. Perėjimas prie naujesnės kartos procesorių, ko gero leistų „Apple“ išlaikyti puikią „MacBook“ baterijų tarnavimo trukmę, tuo pat metu pagerinant kiekvieno modelio konfigūracijos veiksmingumą.
Naujas monitorius… ir, galbūt, naujas „Air“?

Mac prieš PC

Jeigu „Apple“ šiais metais ir pavyks suploninti „MacBook“ rėmelį, tai taip pat leistų įmonei sumažinti patį korpusą arba padidinti ekraną iki 13 colių. Kaip ir minėta ankščiau, „MacBook“ yra ir taip pakankamai mažo dydžio, taigi, lažinamės, jog, jeigu „Apple“ ir sumažins rėmelį, to nauda bus ta, kad bus galima įdiegti naują, didesnį ekraną, kuris gebės išlaikyti bent jau tokią pačią skiriamąją gebą kaip ir dabartinis „Retina“ ekranas. Šis ekranas yra puikus, taigi vienintelis pakeitimas, kurį tikėtumėmės pamatyti – skaisčio padidinimas iki 500 nitų, jog jis atitiktų 15 colių „MacBook Pro“ skaistį.

Naujasis ekranas taip pat galėtų atvertį intriguojančią erdvę, kur „Apple“ galėtų „įterpti“ ir visiškai naują „MacBook Air“ versiją Geriausia kaina „Amazon“. Dabartinė versija vis dar sulaukia daug spekuliacijų, kadangi praeitais metais ji sulaukė nedidelio CPU atnaujinimo, bet vis dar turi visiškai pasenusių komponentų, tokių kaip keleto kartų senumo „Intel“ procesorius. Tokia situacija mus verčia rekomenduoti „MacBook“ kaip geriausią pradinio lygio „Apple“ nešiojamąjį kompiuterį, vietoj „MacBook Air“, tačiau pats „Apple“ aiškiai įžvelgia „Air“ vertę kaip būdą privilioti akcijų medžiotojus.
Taigi, jeigu inžinieriai Cupertino šiais metais tikrai buvo užsiėmę, tuomet mes tikimės, kad jie sukūrė pagerintą „MacBook 2018“ ir visiškai atnaujintą (ir galbūt pigesnį?) „MacBook Air 2018“.

Mūsų „Apple“ neįgyvendinama svajonė

Kol spekuliuojame apie visiškus atnaujinimus, galime nesivaržyti ir „Apple“ erdvėlaiviui perduoti visas neįgyvendinamas svajones. Nesitikime, jog įmonė į „MacBook“ įtrauks „Touch Bar“ į „MacBook Pro“, tiek dėlto, jog ji yra naudinga profesionalioms programėlėms kaip kad „Final Cut Pro X“, tiek dėlto, kad nematome vietos tokiam įrankiui. Tačiau, norėtume, jog „MacBook“ turėtų jutiklinį ekraną kaip kad jo „Windows“ konkurentai. O tai, ko gero, tikrai neįvyks, kadangi „macOS“ sistemai reikėtų lietimą palaikančios sistemos – tai, kas šiuo metu net neegzistuoja.

Apple produktai
Apple produktai

Taip pat norėtumėme pamatyti atnaujintą klaviatūrą su ilgesniu klavišų paspaudimu. Dabartinis drugelio formos dizainas reiškia, jog klavišai yra labai standūs, bet jie taip pat yra gan kieti, taigi juos nuspaudus, jie praktiškai nejuda. Nesvarbu ar jums tokia klaviatūra patinka, ar jos nekenčiate, tai svarbus elementas norint išlaikyti „MacBook“ plonumą. Dar daugiau, „Apple“ investavo nemažą sumą tam, kad šis dizainas būtų patobulintas (pirmoji klaviatūros karta buvo linkusi į klaidas ir viskas pasibaigė grupiniu ieškiniu), taigi įtariame, kad ploni klavišai vis vien išliks.

Kad ir kas benutiktų tariamam „MacBook 2018, viena jau aišku: šiuo metu nepirkite dabartinės kartos modelio, nebent rasite jį su labai gera nuolaida. Jeigu jums ypač reikia ultra-nešiojamo kompiuterio, apsvarstykite naujausią konkurentą iš „Windows“, pvz. „Dell XPS 13“, kuris, už sumokėtą pinigų sumą, pasiūlys daug daugiau. Kita vertus, jeigu jūs tiesiog privalote turėti „Mac“, atidėkite kelionę į „Apple Store“ parduotuvę bent jau iki tol, kol pasibaigs WWDC, kuomet sužinosime, kuris iš mūsų įmanomų, nuotolinių ir neįmanomų „MacBook“ spėjimu išsipildė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.