Susitvarkykite Kaip „iPhone“ arba „iPad“ paversti saugiais vaikams

Produktyvumo ekspertė Jill Duffy rodo, kaip naudoti sudėtingą, bet veiksmingą iOS įdiegtą tėvams skirtą kontrolės priemonę, kad vaikai „iPhone“ arba „iPad“ galėtų saugiai žaisti žaidimus, naudoti programėles ir žiūrėti vaizdus.

Jei vaikams leidžiate žaisti su „iPhone“ ar „iPad“, prieš tai atlikite kelis žingsnius, kad užtikrintumėte saugią patirtį tiek savo vaikams, tiek sau. Vaikams gali būti leidžiama žaisti žaidimus ir žiūrėti vaizdus, bet negali būti leidžiama peržiūrėti visus el. laiškus, atsidurti suaugusiems skirtuose puslapiuose ar pasinaudoti kredito kortele „App Store“ pirkiniams. Patį telefoną ar planšetinį kompiuterį taip pat reikėtų apsaugoti nuo netyčinių sutrenkimų, įbrėžimų ir įtrūkimų.

Savąjį „iPhone“ ar „iPad“ padarę saugiu vaikams, galėsite jaustis ramesni. iOS aplinkoje nuostatos ir parinktys nėra pačiose logiškiausiose vietose, todėl jas rasti jums tikrai reikės pagalbos. Padėti gali mūsų nurodymai ir rekomendacijos, kaip „iPhone“ ar „iPad“ paversti saugiau vaikams.

Kaip naudoti kontroliuojamą prieigą, kad vaikai negalėtų naudoti tam tikrų „iPad“ ir „iPhone“ funkcijų bei navigacijos

Mano mėgstamiausia tėvams skirtą iOS funkcija yra vadinama „Guided Access“. Ji nustatoma ne taip jau paprastai, tačiau tai geriausias variantas apsaugoti didžiąją savo telefono turinio dalį, leidžiant prieigą tik prie to, kas yra ekrane.

Atidarę „Guided Access“ galite išjungti savo telefono arba ekrano dalis. Pavyzdžiui, jei norite, kad vaikai galėtų žiūrėti vaizdus, bet nenorite, kad jie ieškotų naujų vaizdų, galite užblokuoti prieigą prie tos ekrano dalies, kurioje yra paieškos juosta.

telefonas

Štai kaip tai daroma.

  1. Eikite į „Settings > General > Accessibility > Guided Access“. Rasite pačioje apačioje po „Learning“ antrašte.
  2. Bakstelėkite, kad atidarytumėte „Guided Access“ nuostatas. Įjunkite „Guided Access“.
  3. Po to bakstelėkite „Passcode Settings“. Sukurkite slaptažodį arba įjunkite „Touch ID“ funkciją. Kai kuriuose prietaisuose gali būti ir „Face ID“ funkcija. Šis slaptažodis arba užraktas piršto antspaudu užtikrina, kad tik jūs galėsite įjungti ir išjungti „Guided Access“.
  4. Dabar grįžkite vienu langu atgal ir įjunkite „Accessibility Shortcut“. Ji leis įjungti „Guided Access“ režimą, tris kartus paspaudus pradžios mygtuką.

Dabar galite naudoti „Guided Access“.

  1. Atidarykite programėlę, kurią norite duoti naudoti vaikams.
  2. Tris kartus paspauskite pradžios mygtuką, kad paleistumėte langą, kuriame „Guided Access“ galima pritaikyti pagal konkrečią programėlę ar langą, kurį atvėrėte.
  3. Ekrane nurodoma apibraukti ekrano vietas, kurias norite išjungti. Pirštu apibraukite bet kuriuos ekraninius mygtukus, kuriuos norite deaktyvinti. Pavyzdžiui, „YouTube“ svetainėje galite išjungti paieškos ir bendrinimo mygtukus, galimybę pereiti į kitą vaizdą bei susijusius vaizdus ekrano apačioje. Apibraukus atitinkamas ekrano vietas, jos tampa pilkos spalvos. (Šiame režime ekrano nuotraukų daryti negalima, dėl to panaudojau aukščiau esančio ekrano nuotrauką.)
  4. Apačioje kairėje paspauskite „Options“. Dabar galite išjungti fizinius mygtukus, pavyzdžiui, garsumo ir miegojimo / pažadinimo mygtukus. Taip pat galite nustatyti laiko limitą. Nustačius laiko limitą, atėjus nustatytam laikui prietaisas visiškai užsirakina. Pagrindiniuose „Guided Access“ nustatymuose („Settings > General > Accessibility > Guided Access“) galite įjungti garsinį įspėjimą, kuris suskambės iki telefono užrakinimo likus maždaug 30 sek. Ekrane parodomas užrašas „Time Expired“ (laikas baigėsi).
  5. Norėdami „Guided Access“ išjungti, tris kartus paspauskite pradžios ekraną ir įveskite slaptažodį arba naudokite „Touch / Face ID“. Viršutiniame kairiajame kampe bakstelėkite „End“.

Kaip užblokuoti „App Store“ pirkinius ir suaugusiems skirtą turinį

Jums taip pat suteikiama galimybė apriboti pirkinius ir turinio tipą, pavyzdžiui, suaugusiems skirtas svetaines ir kategorizuotus filmus. Štai kaip tą galima padaryti.

  1. Eikite į „Settings > Screen Time > Content & Privacy Restrictions“. Argi protinga šias parinktis laikyti parinktyje „Screen Time“ (ekrano laikas)? Ne, bet ten jos ir yra.
  2. Bakstelėkite „Enable Restrictions“. Kitoms trims įvestims reikia skirti daugiausiai dėmesio:
    • „iTunes“ ir „App Store“ pirkiniams
    • Leidžiami Programėlės
    • Turinio apribojimai

Kiekviena parinktis paaiškinama atskirai. Pirmoji leidžia išjungti galimybę diegti ir šalinti programėles bei pirkti programėlėse. Taip pat suteikiama galimybė prieš perkant ar ką nors atsisiunčiant reikalauti slaptažodžio.

Kitoje skiltyje, vadinamoje „Allowed Apps“ leidžiama išjungti kai kurias programėles, pavyzdžiui, „Wallet“, „Airdrop“, „FaceTime“ ir kt.

Galiausiai „Content Restrictions“ skiltyje yra daugybė suaugusiųjų turinio apribojimo parinkčių. Čia pateikiama gana daug informacijos, įskaitant interneto turinio filtrus, televizijos, filmų ir knygų apribojimus, programėlių apribojimus ir žaidimų apribojimus, pavyzdžiui, vaikams neleidžiama pridėti draugų ir žaisti kelių žaidėjų žaidimus.

mergaite su telefonu

Viena vertus, „Apple“ suteikia daug galimybių kontroliuoti, kas yra naudinga turint vyresnių vaikų. Kita vertus, būtų naudinga turėti vieną parinktį, kuri įjungtų visus jūsų priimtus sprendimus. Pasirinkite, kas tinkama jums ir jūsų vaikui.

Jei norite kontroliuoti dar griežčiau, savo prietaise galite įdiegti „parental control“ programėlę. Vis dėlto, kaip dažnai pasitaiko su tokiomis programėlėmis, tėvams skirtos kontrolės programos suteikia mažiau tiesioginės iOS kontrolės, nei „Android“. Tai tik dalis kompromiso, kurį reikia padaryti pasirinkus „Apple“ produktus, kurie yra šiek tiek saugesni.

Rekomenduojami dėklai ir ekranų apsaugos

Duodant vaikui naudotis telefonu visada gera idėja yra geras dėklas ir ekrano apsauga. „PCMag“ yra straipsnių su rekomendacijomis apie geriausius dėklus įvairiems „iPhone“ ir „iPad“ modeliams. Galite susirasti tikslų modelį arba peržiūrėti geriausių „iPhone 8“ ir „iPhone X“ skirtų dėklų sąrašą. Jei turite senesnį telefoną, ko gero daugelis šių gamintojų dėklus gamina ir jūsų modeliui.

technologijos

Taip pat galite peržiūrėti „PCMag“ mėgstamiausius „iPad“ skirtus dėklus.

Galiausiai nepamirškite ekrano apsaugos. Ji apsaugo nuo jutiklinio ekrano subraižymų ir suskilimų, pailgina „iPhone“ arba „iPad“ tarnavimo laiką ir išlaiko vertę, nusprendus atsinaujinti. Vyrauja kelios nuomonės apie tai, kuri ekrano apsauga yra geriausia – PET, TPU ar grūdinto stiklo apsauga. Pasirinkite sau ir savo prietaisui tinkamiausią.

Jei vadovausitės šiomis rekomendacijomis, savo telefoną galėsite ramiai duoti bet kuriam vaikui ar paaugliui.

Leave a Reply

Your email address will not be published.