„Apple iPhone XR“ apžvalga: tai geriausias „iPhone“ daugumai vartotojų

iphone xr

Nors „iPhone“ matė ir geresnius laikus, vartotojai iki šiol apie juos kalba. Jie nenori išleisti 900 eurų naujam telefonui. Suprantama kodėl, ir, žinoma, „Apple“ kompanija taip pat tai supranta ir žino.

Kodėl „iPhone XR“ egzistuoja?

„Apple“ nenorėjo pigiai pardavinėti tokius išmaniuosius telefonus:  prieš keletą metų tai buvo 5C, o po to – SE. Bet reikia prisiminti, kad „Apple“ visada parduoda ankstesnių metų modelius už mažesnę kainą, kai tik atsiranda naujas produktas. „IPhone XR“ yra žingsnis kita kryptimi. Vietoj to, kad perkelti senus komponentus, „Apple“ paėmė daug ką iš „XS“ ir „XS Max“, ir  aplink to sukūrė visiškai naują, labiau prieinamą korpusą. Tai tikras kompromisas…  Žinoma, jis yra mažiau prabangus nei jo aukščiausios klasės pusbroliai – bet, nepaisant to, XR pabrėžia svarbiausias funkcijas.

Šiandien daugelis išmaniųjų telefonų kūrėjų bando pasiūlyti daugiau funkcijų už mažesnę pinigų sumą, ir „Apple“ kompanija nėra išimtis. Naujajame „iPhone XR“ yra daug pranašumų prieš XS ir XS Max: pavyzdžiui, stiklo ir metalo korpusas, o tai yra daug pigiau, XR išlaiko aukštos kokybės A12 mikroschemų rinkinį ir užtikrina geriausią baterijos tarnavimo laiką, kurį kada nors vartotojai matė „iPhone“. Ir tai yra daug geriau, nei tiesiog gerai. „XR“ yra iPhone šeimos narys, kurį „Apple“ kompanija rekomenduoja įsigyti daugeliui vartotojų.  

APPLE MOBILUS TELEFONAI PIGU

iPhone XS Max

xs max

Didžiausia naujiena iš „iPhone XS“ : 6,5 colio „Apple“ versija, vadinama „Max“. Tai telefonas su beviele įkrovimo funkcija ir itin dideliu ekranu, kuris leis telefoną naudoti kaip kompiuterį. Labai panašus į iPhone 8 Plus. Rimtai. Tam, kad patikėti, tiesiog reikia pamatyti… Yra tik abejonių dėl pavadinimo „Max“.  Bet galbūt tai būtent tai, ką „Apple“  ketina daryti? Bet kuriuo atveju, gal šį kartą pavyks? Gal kitais metais, kitą mėnesį. Nežinia… Tiesiog reikėtų paklausti „iPad“.

Suprantama, kodėl „Apple“ kompanija nepalaiko „Plus“. Ankstesniais metais „Plus“ versijos buvo ne tik didesnės, bet ir geresnės. Pažymėta, kad telefonai turėjo didesnį ekrano tankį, puikias kameras, įskaitant per pastaruosius kelerius metus, sistemas su dviem kameromis ir net daugiau vietos atminčiai.

Tai nėra „Max“ atveju. Šiais metais, be fizinio dydžio, abu modeliai yra vienodi. Tie patys 458 pikseliai colyje (ppi), tos pačios sistemos su dviem kameromis ir net ta pati 4 GB atmintis.

„iPhone XS Max“ yra tik didelis „iPhone XS“. Kadangi „Max“ yra didesnis, „Apple“ gali sutraukti pikselių kiekį – 2688×1242 vietoj 2436×1125. Jei matematika yra teisinga, tai daugiau nei standartinė „iPad“ tinklainė, pvz., „IPad“ mini arba 9,7 colio „iPad“. Taip pat  didesnė A tipo baterija, padedanti maitinti visus tuos papildomus vaizdo elementus. Bet taip. Tai viskas. Diferenciacija, pagrįsta vien tik dydžiu, štai ką „Apple“ kompanija kartais atlikdavo „iPad“ modelių linijoje. Visa tai prasidėjo nuo „iPad Air“ ir „iPad mini 4“, o paskutinį kartą – „iPad Pro 12.9“ antrosios kartos ir , galų gale, „iPad Pro 10.5“ debiutas. Įdomu tik, kokią tai turės įtaką vidutinei „Apple“ (ASP) pardavimo kainai, kuri didėja dėl viliojančių išskirtinių aukščiausios klasės modelių savybių.

Žinoma, pats telefono dydis gali būti laikomas kaip išskirtinė savybė. Kai kuriems vartotojams patinka platesnis, labiau įskaitomas (dabar yra planuojama „Display Zoom“ grąža), su 6,5 coliu, pilnu „XS Max“ modelis, bet už jį „Apple“ prašo papildomų 90 eurų. Tačiau kiti vartotojai gali pamatyti kompaktiškesnį, patogesnį, 5,8 colio XS modelį, sutaupydami tuos 90 eurų ir plačiai šypsotis. Bet daugumą vartotojų vis dėl to labiau traukia didesnis modelis, kurį galima paimti visur, ir naudoti bet kur (tai apima ir ekrano dydį, ir kamerą).

Didelis telefonas prieš mažą planšetinį kompiuterį yra tai, apie ką daugelį metų buvo juokaudama. Bet dabar tai tapo realybe.

Tai ypač svarbu orientacijoje į kraštovaizdį, kaip ir „iPhone“ pliuso dydžio modelyje, galima gauti „iPad“ stiliaus ekrane išdėstytas programas… Net jei  vis dar trūksta funkcinių skirtumų, proporcijų ir pagrindinių funkcijų atžvilgiu, tokių kaip  lygiagrečiai išdėstytos programos, ar piktograma piktogramoje.

Laikant XS Max rankose, jaučiasi, kad jis yra panašus į ankstesnius „Plus“ modelius. Tik šiek tiek plonesnis. Jį paprasta valdyti kaip viena, taip ir abiem rankomis. O didelis ekranas tikrai yra papildomas patogumas.  

„Mac“ nėra pervertintas lyginant su Windows PC

Mac prieš PC

Be abejo, „Mac“ kompiuteriai yra brangūs, apie 1800 eurų už „iMac“, „MacBook“ ar „Mac Mini“ verslo klasės diegimą. Tai tiesiog paprastas priminimas vartotojams, norintiems naudotis „Mac“.

Tačiau panašios verslo klasės kompiuteris iš „Dell“, „Hewlett-Packard“ ar „Lenovo“ kainuoja panašiai – galbūt 180 eurų mažiau, o gal 90 eurų daugiau, priklausomai nuo konfigūracijos ir mobilumo lygio. Lyginant „Mac“ kainas su pigiais kompiuteriais, yra klaidinantis sprendimas, nes įmonės neperka pigių kompiuterių, kuriuos gali naudoti namų vartotojai. Tai tikrai netinkantis argumentas. „Mac“ taip pat yra patvaresnis už asmeninius kompiuterius, taigi laikui bėgant reikės mažiau skirti lėšų remontui ir detalių keitimui. Tai tikrai yra tik mano įmonės patirtis, kur apie ketvirtadalį visų kompiuterių yra „Mac“, ir tą patį esu girdėjęs iš „Cisco“, „Intel“ ir kt.

„Mac“ palaikymo išlaidos paprastai yra mažesnės. Ši statistika yra šiek tiek klaidinanti, nes dauguma kompanijų, kurios renkasi „Mac“, ir toliau pasirinks „Mac“. Tokie žmonės yra labiau  nepriklausomi ir susiję su kompiuteriais, ir nesvarbu, kokią technologiją jie naudoja.

Esu tikras, kad palaikymo išlaidos, ypač mokymo srityje, bus vienodos įprastiems vartotojams, neatsižvelgiant į tai, ar jie naudoja „Mac“, ar „Windows“ kompiuterį. Tačiau „Mac“ vartotojų kenkėjiškų programų nustatymo išlaidos bus daug mažesnės (beveik nulinės). Esmė yra ta, kad bendros „Mac“ nuosavybės išlaidos nėra didesnės nei „Windows“ kompiuteriui, o daugeliu atvejų yra net mažesnės. Todėl IT organizacijos, kurioms rūpi biudžetas, turėtų į tai atkreipti dėmesį…

Kam reikalingas „Mac“?

Macbook pro

„Mac“ viskas sukurta veikti taip, kaip ir tikiesi: nuo valdymo paprastais, natūraliais gestais iki automatinio programų atnaujinimo. Kad ir ką ketini nuveikti su „Mac“, mokytis reikės mažiau, o padarysi daugiau. „Mac“ yra tinkamiausias užkirsti kelią sukčiavimui ir kitiems išpuoliams prieš jautrias vartotojų sistemas, taip pat tada, kai dirbate ne savo tinkle.

„Paprastiems“ biuro darbuotojams turėtų būti suteikta galimybė savarankiškai rinktis, kokią iš platformų naudoti, „Windows“, ar „OS X“. Be abejo, turi būti atsižvelgta ir į jų darbo reikalavimus. Kodėl?

Kadangi tam tikras procentas esamų ne “Windows” vartotojų, užtikrina galimybę persijungti kenkėjiškų programų ar įsilaužimų atveju, taip pat leidžia kai kuriems  dirbti su jiems patogesniais įrenginiais.

Geras rodiklis yra tas, kad nuo 15 iki 25 procentų darbuotojų turėtų naudoti „Mac“. Be to, didesnė procentinė dalis yra skirta kompanijoms, kurios užsiima programine įranga ir kūrybiniu darbu. Pavyzdžiui, „Cisco Systems“ bendrovė, kuri kažkada labai prieštaravo „Mac“, dabar turi apie 20 procentų „Mac“ vartotojų (tai yra 35 000 „Mac“), o tai pasirodė esąs ir lengvas pasiekimas, kuris  nesukėlė IT išteklių padidėjimo poreikio. (Aš girdėjau panašią statistiką iš IT-direktorių, su kuriais susitinku konferencijose. Nors mažai įmonių naudoja „Mac“ tokiu mastu, viskas, ką galiu pasakyti apie atsiliepimus, yra kaip anekdotai, o ne statistiniai įrodymai.)

APPLE KOMPIUTERIAI PIGU

Nuolatinė evoliucija

Apple nešiojamasis kompiuteris

Atsižvelgiant į „Apple“ sėkmės mastą šiame dešimtmetyje ir kompanijos reputaciją, kuri ilgai išlaiko aukštą lygį, jos pažangos yra nepaprastai didelės. Kiekvienas sekantis „Mac OS X“ išleistas modelis iš esmės yra papildomas. Evoliucinis, bet ne revoliucinis. Taip pat ir su „iPod“ pažanga: nuo pradinio 2001 m. modelio iki šiandienos pasiekimų.

Tačiau „iPhone“ neturėtų būti geresnis, ryškesnis, mažesnis ar greitesnis nei buvo prieš tai. Jis sukuriamas revoliucijai. Sunku palyginti „iPhone“ su kažkuo kitu, išskyrus originalų „Apple Macintosh“ 1984 metais.  (Leiskite paminėti žodį „N“ – vieną, kurį rimuoja su žodžiu „produktin“.)

„IPod“ yra kompiuterinis prietaisas, o „iPhone“ yra kompiuteris, kompiuterinio prietaiso dydžio. Jis veikia esant OS X sistemai, o jo taikomosios programos rašomos naudojant „Cocoa“. Ta pati platforma yra naudojama „Mac“ programoms kurti.

Programinės įrangos magija, tai ir yra svarbiausia „Mac“ dalis. Kalbant apie „MacBook“, kuris veikia su „Windows“ (naudojant „Boot Camp“), ir hipotetinį „Sony Vaio“, kuris veikia su „Mac OS X“, beveik kiekvienas „Mac“ vartotojas pasirinktų pastarąjį.

Žinoma techninė įranga „iPhone“ ir „Apple TV“ yra svarbi, tačiau jų vartotojo sąsaja yra daug svarbesnė. Tuo metu, kai „Apple“ konkurentai susitvarkė su augančiu sudėtingumu, pridėjus mygtukų kiekį (tiek išmaniuosiuose telefonuose, tiek nuotolinio valdymo pultuose), „Apple“ pašalino didžiąją dalį mygtukų, nukreipdama visą sąsajos sudėtingumą į ekraną.

Sprendžiant pagal tai, kas rodoma ekrane, „iPhone“ turi tik fizinį panašumą prieš „Mac“. Tai nėra nusiskundimas: tiesiog nenorėsite priimti sąsajos, optimizuotos 20 colių ekranui, ir įdėti jį į 3,5 colių ekraną (arba atvirkščiai). Bet kas vyksta „iPhone“ užkulisiuose? Manau, kad „Apple TV“ taip pat grindžiama ta pačia technologija, kaip ir „Mac“.

Kaip rezultatas, Steveno Jobso pasitikėjimas yra jo paskelbimas apie „iPhone“, kuris ir pagrįstas ne įrenginio pasididžiavimu, kurį laikė savo rankose, bet ateities deklaracija: „tai tik pirmasis pavyzdys, ką galime padaryti dabar“. – pasakė jis.

Tai nėra nauja „Apple“ kryptis. Tai yra tas pats kelias, kurį kompanija ir sekė. Puiki OS X pagrindu sukurta nauja programinė įranga, dirbanti pagal gerai suplanuotą sistemą, aptarnauja „iPhone“ ir „Apple TV“ taip pat gerai, kaip ir „Mac“.

Ironija, kad tą dieną, kai „Apple“ pasakė, jog „kompiuteris“ nėra kompanijos vardo dalis, kompanija gali prisiminti kaip dieną, kai vėl paskelbė save, kaip labiausiai perspektyvią ir novatorišką kompiuterių gamintoją pasaulyje.

iPhone XS išpakavimas

Apple xs

Šiai dienai tiesiog keista, kad „Apple“ kompanija iki šiol siūlo telefonus kartu su 5 vatų USB-A įkrovikliu. Žinoma, techniškai toks būdas yra geriausias pakrauti „iPhone“.  Bet…

Praėjo jau trys metai nuo „UBC“ išleidimo „MacBook“, o „Apple“ vis dar neturi USB laido, net ir USB-A prie USB-C adapterio. Iš tiesų, 3,5 mm adapteris „Lightning“, kurį „Apple“ įtraukė į „iPhone 7“, „iPhone 8“ ir „iPhone X“ rinkinius, tiesiog dingo. Taigi, yra tikimybė, kad visiškai persijungsime į „Lightning“ audio, bet ne „USB-C“ skirtą duomenims ar įkrovimui?  „Apple“ turi visas galimybes įtikti savo esamiems klientams. Pernelyg rūpestingas klientų aptarnavimas dažniausiai būna tik teisingu sprendimu, ir tai paprastai yra sprendimas, kurio vartotojai taip tikisi iš „Apple“.

Žinoma, kad „Apple“ kompanija išleidžia pakankamai didelius turtus, telefonų detalių dizainui kurti, bet po to , deja, netęsia savo minčių jų priedams tobulinti. O tai tikrai suklaidina vartotojus, ir lieka tikėtis, kad „Apple“ vadovybė ateityje apie tai pagalvos.

„Apple“ kompiuteris

Apple kompiuteris

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad „Mac“ yra netinkama Macworld Expo (-ui). Pagrindinės Steveno Jobso kalbos metu nebuvo jokių pranešimų apie naują „Mac“ aparatinę įrangą, jokių naujienų apie „Leopard“,  nei žodžio apie „iLife“ ar „iWork“ – ir galiausiai Stevenas Jobsas paskelbė, kad kompiuteris daugiau nebėra „Apple“ vardo dalis.

Tai lėmė tai, kad kai kurie ekspertai sudarė klaidingas išvadas,  jog „Apple“ kompanijos sėkmė elektronikos srityje, reiškia sumažintą įsipareigojimą „Mac“. Iš dalies taip atsitiko dėl to, kad „Apple“ buvo neseniai palyginama, kaip vieno produkto kompanija; tarp „Apple II“ ir „iPod“, „Mac“ buvo vienintelis produktas, kuris laikė „Apple“ rinkos paviršiuje.

Atėjo laikas skleisti žinias, kad „Apple“ tikrai nebėra vieno produkto kompanija. Ir „IPod“, „iPhone“, ir „Apple TV“ nėra „Apple“ sukurtos prekės „Mac“ sąskaita; jos sukurtos kaip „Mac“ sistemos papildymai.

Kalbant apie „Apple“ kompanijos vardo skleidimą, verta pažymėti, kad kai dauguma vartotojų girdi žodį „kompiuteris“, galvoja apie „Mac OS X“ arba „Windows“ įrenginius su meniu juostomis, langais, pelėmis ir klaviatūromis. Stevenas Jobsas tai paminėjo, kai paskelbė pakeitimus: „Šiandien mes pridėjome„ Mac “ir„ iPod “- pridėjome„ Apple TV “o dabar„ iPhone “, – sakė jis. „Ir Jūs žinote, kad „Mac“ yra vienintelis kompiuteris, apie kurį tikrai galvojate.“

Tačiau „Apple TV“ ir „iPhone“ taip pat yra kompiuteriai. Be to, „iPhone“ dalijasi pagrindine „Apple“ technologija su „Mac“: per pastaruosius šešerius metus „Apple“ pavertė „Mac OS X“ į įspūdingą operacinę sistemą, skirtą bendrosios paskirties kompiuteriams. Dabar „Apple“ adaptavo OS X sistemą įvairiais būdais,ir panaudojo specializuotų vartotojų prietaisų gamybai: pvz. kompiuteriams, kurie neatrodo ir neveikia kaip kompiuteriai taip, kaip daugelis žmonių yra pripratę.

„Apple“: prabangus prekės ženklas arba masinės rinkodaros dalis?

Imac

Lengva teigti, kad „Apple“ dabar pozicionuoja save kaip prabangos klasės technologijų teikėją. Tarp naujausių aukšto lygio mados, laikrodžių gamintojų, ir garsiojo 18 K aukso „Apple Watch“ dėka, kai kurie stebėtojai yra susirūpinę dėl įmonės tendencijos aptarnauti labai pelningą 1 proc. vartotojų, galbūt net   mūsų sąskaita.

Tech. blogeris Johnas Gruberis ir „The Atlantic“ Robinson Meyeris neseniai pareiškė susirūpinimą dėl „Apple“ vidutinės klasės vartotojų aptarnavimo galimo atsisakymo. Meyeris net parašė: iki šiol „Apple“ buvo kompanija, orientuota į masinį vartotoją, tuo metu, kai patikimiausias pelnas galėtų būti gaunamas prabangos rinkoje.  „Apple“ aptarnaudavo, jei ne neturtingiausia amerikietiškos visuomenės rinkos dalį, tai bent tą,  kurį yra vadinama „vidutinė klasė“.

Bet ar tai tiesa? Norėdami suprasti „Apple“ kompanijos produktų vertę, siejamą su masinės rinkos apyvarta, palyginome kai kurių „Apple“ produktų įvadines kainas Jungtinėse Valstijose su vidutiniais mėnesio namų ūkio pajamomis tais metais, kai buvo išleistas į rinką  kiekvienas tam tikras produktas. (Pajamų duomenys buvo gaunami iš JAV gyventojų surašymo, o prietaisų kaina – iš internetinių tyrimų.) Ankstyvieji „Apple“ produktai reikalavo daug daugiau (45% daugiau Macintosh atveju), nei vidutinės mėnesinės namų ūkio pajamos.

Taigi, galima pamiršti skurdžiausią Amerikos visuomenės klasę: kompiuteris, kuris kainavo apie trečdalį automobilio, vargu ar buvo nukreiptas į vidutinę vartotojų klasę. Tačiau tai ne tik įmonės funkcija, kuri orientuota į aukštos kokybės įrangą; tai istorija apie kompiuterių kainas ir požiūrį į istorinį Moore’o įstatymą. Todėl nuo tų laikų „Apple“ kompanijos produktai tapo labiau prieinami vidutinei klasei? Ar taip?

Mobilieji įrenginiai – tai būtent tai, kas priartino „Apple“ prie vidutinės vartotojų klasės. Paleidus į pardavimus, jų kaina siekė apie 10–12% vidutinių mėnesinių pajamų, o tai buvo daug mažiau nei to paties laikotarpio stacionarūs kompiuteriai (40%) ar nešiojamieji kompiuteriai (50%). Dabartinė „Apple“ produktų linija (pagal 2013 m. informaciją), tapo dar labiau prieinama vartotojams: „iPhone 6“ sieks mažiau nei 5% vidutinių namų ūkio pajamų, o 6+ – mažiau nei 7%.  

„IMac“ siekė 25% vidutinių mėnesinių namų ūkio pajamų, o „MacBook“ – 30%. Tai, žinoma, labiau panašu į skirtą vidutinei klasei žaidimą – nuostabūs įrenginiai visiems – bet net ir šie skaičiai neparodė tikros realybės…  

Visų pirma, buvo atsižvelgiama tik į pagrindinių modelių gavimo iš parduotuvės išlaidas, kurios neapėmė atnaujinimo išlaidų, pvz. tokių kaip atminties, arba ekranų didinimo, taip pat neskaičiuoja   išlaidų už, pvz., programinę įrangą, duomenų, laikmenų, kt. programų, kas  per metus galėtų lengvai padvigubinti įrenginio įsigijimo kainą. Pavyzdžiui, bazinis modelis „iPhone 6+“ sunaudoja 7% vidutinių mėnesio pajamų. Tarkim, galima jį atnaujinti iki aukštos kokybės modelio ir pridėti kasmetinį 45 eurus už išnaudotą duomenų kiekį per mėnesį, ir 45 eurus už programas ir muziką, ir kaina padidės net iki 27% – tai bus be abejo pigiau nei originalusis „Mac“, bet vis tiek nėra jau taip pigu. „MacBook“, kurio galiojimo laikas yra maksimalus, taip pat reikalauja 50% vidutinių mėnesinių pajamų.

Visų antra, nepaisant to, kad tokie įrenginiai vis dar buvo palyginus brangūs dalykėliai, jie tapo labiau prieinami dėka galimybei įsigyti norimą modelį išsimokėtinai. Reikėjo tiesiog užeiti į „Apple“ parduotuvę, užsiregistruoti kredito kortelei gauti ir pasirinkti sau tinkamą modelį. O tai buvo beveik neįmanoma net nuo 1990-ųjų.   

Negalima vizualizuoti taip pat ir kokybinės vertės. Galbūt vartotojai manė, kad „MacBook Pro“ tikrai yra vertas patirti finansinį stresą jį įsigyjant, bet… Norint įvertinti pradinę sandorio kainą, reikėtų palyginti ją su vidutinės klasės finansinėmis galimybėmis. Ir tai yra paprastas ir protingas būdas pamatyti, kaip „Apple“ apibendrina ir siūlo egalitarinius produktus. Todėl paaiškėjo, kad mintis, jog „Apple“ kompanija gamina produktus įvairių pajamų vartotojams, kaip ir yra tiesa, bet… Ar visi vidutinės klasės vartotojai gali jas sau leisti?

Iš tikrųjų nuo 2009 m. stebėtojai dokumentavo, kaip „Apple“ kompanija kovojo už įėjimą į masinę rinką, tokią, kai pvz., Indijos. Tada „iPhone“ kainos buvo nepasiekiamos net ir daugeliui  vidutinės Indijos vartotojų klasės atstovams. Deja.  

Kinijos juodojoje rinkoje buvo matyti, kad mobiliesiems įrenginiams „nereikia kainos“, kad jie įsilaužtų į vidurinės klasės rinką. Straipsnyje „New York Times“ buvo rašoma, kad kontrabandininkai mažina juodos rinkos telefonų kainas, nes paklausa yra „išeikvota“ net ir tada, kai įrenginiai oficialiai jau yra parduodami šalyje. Atkreipdamas dėmesys į tai, kad „iPhone“ yra tik vienas iš daugelio variantų. O vietinės kompanijos, tokios kaip„ Xiaomi“ ir „Meizu Technology“, konkuruoja su „Apple“ tik dėl prestižo, o kaina jų yra perpus mažesnė.

APPLE MOBILUS TELEFONAI PIGU

„iPad“ + „Apple“ pieštukas. Puiki pora

Apple pieštukas

„iPad“ ir „Apple“ pieštukas puikiai dera vienas su kitu. „Apple“ pieštukas buvo sukurtas labai tiksliai, todėl atrodo visiškai natūraliai. Lengvai naudojamas, Jūs net pamiršite, kad piešiate ar rašote skaitmeniniu būdu. O jo akumuliatorius išsilaiko iki 12 valandų. Yra daugybė dalykų, kuriuos galite padaryti su savo „Apple“ pieštuku, ir čia yra tik keletas:

„Apple“ pieštukas su „iPad“ (svarbiausias ir pirmasis žingsnis!)

  1. Atrakinkite savo „iPad“ ir nuimkite „Apple“ pieštuką.
  2. Prijunkite „Apple“ pieštuką prie „iPad“.
  3. Pasirodys „Bluetooth“ sujungimo užklausa, po kurios turite paliesti „Pair“.         

Ir viskas, ką jums reikia padaryti – tai taip paprasta! Naudokite „Apple“ pieštuką ir „iPad“, kad galėtumėte piešti tiesiog ant ekrano.

  1. Padarykite ekrano kopiją tuo pačiu metu paspausdami pradžios mygtuką ir miego / pažadinimo mygtuką.
  2. Išsaugokite nuotraukas, nuvilkdami į kairę arba jei norite pažymėti, palieskite, kad atidarytumėte ekrano kopiją.
  3. Apkarpykite ją vilkdami kampus.
  4. Pasirinkite savo įrankį, spalvą ir viskas!
  5. Kai baigsite, viršutiniame dešiniajame kampe palieskite bendrinimo mygtuką, kad galėtumėte išsiųsti draugui, išsaugoti jį pastabose, nukopijuoti į „dropbox“ ir panašiai…

„Apple“ produktų kūrimo procesai. Veiklos apžvalga pasaulio didžiausios organizacijos viduje

apple ibook

„Apple“ produktų kūrimo procesas siekia būti vienu iš sėkmingiausių kada nors įgyvendintų projektavimo ir realizavimo procesų. Kadangi „Apple“ kompanija yra viena iš pirmaujančių pasaulio organizacijų, siekiančių vieno trilijono dolerių pelną, konkurentai tikrai turi iš ko pasimokyti, ir ką įdėti į savo projektavimo aplinką.  

Bet „Apple“, kaip žinoma, tai slaptas verslas. Steve Jobso darbo metu kompanijoje buvo beveik neįmanoma sužinoti apie vidaus veiklos politiką. Tai nenuostabu, kai verslo rinkos pranašumas yra jo projektavimo metodas. Todėl tai tikrai verta laikyti paslaptyje…

Tačiau, Adomui Lašinsky, knygos autoriui: „Kaip iš tikrųjų veikia garbingiausia ir  paslaptingiausia Amerikos kompanija“, pavyko susipažinti su šiuo procesu. Nors „Apple“ ir slepia iki šiol kai kuriuos savo veiklos aspektus, jau yra galimybė gauti bendrą suvokimą apie aukšto lygio valdymo procesą.