„MacBook Pro 2018“: ar verta atsinaujinti?

Mieste pasirodė naujas ir blizgantis „MacBook Pro“. Bet ar verta praeitų metų „Pro“ arba „MacBook Air“ keisti į naujesnį?

Tobulas pirkinys

Dar vienas ruduo, dar vienas #AppleEvent ir dar viena proga „Apple“ kultui patuštinti pingines ir surinkti paskutiniuosius grynus skatikus tam naujam ir blizgiam „MacBook Pro“ įsigyti.

Per 25-ąsias „Apple“ pirmojo nešiojamojo kompiuterio pristatymo metines, Tim Cook ketvirtadienį užlipo ant scenos Cupertino mieste tam, kad pristatytų naująjį „MacBook Pro“, kuris, kaip jis teigia, „yra ploniausias ir lengviausias „MacBook Pro“ istorijoje“.  

macbook pro

Touch Bar

Vis dėlto, toks yra šių renginių kursas. Didžiausia naujiena buvo „Touch Bar“ įdiegimas – plona juostelė, kuri funkcinius klavišus pakeičia kelių lietimų, programai pritaikytais gestais; tai tvarkingas sprendimas tiems, kam ne itin priimtina idėja apie nešiojamąjį kompiuterį su jutikliniu ekranu. Dabar „MacBook Pro“ taip pat turi ir „Touch ID“ mygtuką, kuris nukreips jus ne kur kitus, o į „Apple Pay“. 

Palyginimas

Jeigu jums rūpi svoris, tai naujasis 13 colių „MacBook Pro“ yra 14,9 mm storio, 17% procentų plonesnis nei praeitų metų „MacBook Pro“, ir 23% mažesniu tūriu. 15 colių versija yra 15,5 mm storio, o tai yra 14% plonesnis ir 20% mažesnio tūrio nei jo pirmtakas. Naujasis 13 colių modelis sveria vos 3 svarus – palyginus su „MacBook Air“ – tuo tarpu 15 colių kompiuteris sveria 4 svarus. Nors „Air“ ir žymus savo plona, smailėjančia forma, naujasis 13 colių „MacBook Pro“ vis vien jį lenkia; jis 12% plonesnis ir jo tūris yra 13% mažesnis nei “MacBook Air”. 

Korpusas – „Apple“ būdingas glotnus aliuminis; galite jį įsigyti sidabrinės arba kosmoso pilkos spalvos. 

Naujasis „MacBook Pro“ taip pat turi „Retina“ ekraną, kuris yra 67% šviesesnis, turi 67% daugiau kontrastingumo ir spalvinę gamą padidina 25%. Išvertus, tai reikštų: 2 560 x 1 600 skiriamoji geba 13 colių ekrane – toks pat kaip ir praeitų metų „Pro“, tačiau aplenkiantis „Air“ 1 440 x 900 skiriamąją gebą. 15 colių modelis turi 2 880 x 1 800 skiriamąją gebą. 

Klaviatūra taip pat gavo atnaujinimą su antros kartos drugelio formos mygtukais, o tuo tarpu „Force Touch“ jutiklinis skydelis padidintas 46%. 

TouchBarMac

Naujosios technologijos

Rizikuodamas būti pavadintas triuku, „Touch Bar“ buvo pristatytas kaip „pačiu laiku“ atnaujinimas funkciniams klavišams. „Retina“ ekrano technologija pakeičia standartines sistemos funkcijas, tokias kaip šviesumas ir garso kontrolė ir gali prisitaikyti prie bet kokios tuo metu naudojamos programinės įrangos. Taigi, jei naršote per „Safari“, „Touch Bar“ jums parodys mygtukus į jūsų mėgstamiausius tinklalapius. Jeigu esate „Fotografijų“ aplanke, kreivas nuotraukas galite ištiesinti vos vieno piršto pabraukimu. Spausdinant – parodys „QuickType“ pasiūlymus dažniausiai vartojamiems žodžiams – visai kaip „iPhone“. 

Profesine prasme, „Apple“ atrodo patrauklus filmų kūrėjams, grafikos kūrėjams ir muzikantams integruodami bandomąjį „Touch Bar“ į tokias populiarias programas kaip „Final Cut Pro“ ir „Photoshop“. Bet nors „Touch Bar“ dar yra naujiena „MacBook Pro“, tai nebūtinai yra pirmas kartas, kada mes tai matome. „Lenovo X1 Carbon Touch“ taip pat pakeitė funkcinius klavišus su panašia jutikline juostele, kurią pavadino „Adaptive Function Row“. 

Touch ID

Kitas, subtilesnis atnaujinimas yra „Touch ID“ mygtukas. Su naujuoju „MacBook Pro“, prisijungti galėsite tiesiog spustelėję įjungimo/išjungimo mygtuką. Jis turi antros kartos jutiklį, dengtą safyro kristalu, kurį palaiko „Apple T1“ mikroschema. „Apple“ netruko pažymėti, jog tokiu būdu galėsite lengvai įsigyti programas per „Apple Pay“; jeigu „MacBook Pro“ naudojatės ne jūs vienas, vienu piršto prilietimu galite keisti naudotojus. 

Nors „Apple“ bandė „prastumti“ šiuos du atnaujinimus kaip svarias priežastis atsinaujinimui, svarbu pažymėti, jog „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ ir „Touch ID“ turi keturis „Thunderbolt3“ prievadus, ausinių lizdą ir…viskas. 13 colių versija, neturinti „Touch Bar“/ „Touch ID“ turi du „Thunderbolt“ prievadus. 

Touch ID

Palyginimui, praeitų metų „MacBook Pro“ turėjo HDMI prievadą, du „Thunderbolt2“  prievadus, SDXC kortelių skaitytuvą ir du USB 3.0 prievadus. 13 colių „MacBook Air“ turi ausinių lizdą, du mikrofonus, „MagSafe 2“ maitinimo kištuką, du USB 3.0 prievadus, „Thunderbolt2“ prievadą ir SDXC kortelių skaitytuvą. Norintys atsinaujinti turėtų būti nieko prieš įsigyti porą papildomų šakotuvų. 

Išvados

13 colių „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ ir „Touch ID“ pradinė konfigūracija turi šeštos kartos 2.9 GHz dviejų branduolį „Intel Core i5“ procesorių, „Intel Iris Graphics 550“, 8 GB atminties, 256 GB į PCIe dedamą SSD kietąjį diską ir iki 10 valandų siekiantį baterijos tarnavimo laiką. Nors tai – patobulėjimas nuo 2015 m. „MacBook Pro“, kuris turėjo penktos kartos „Intel Core i5“, ir nuo „Air“, tai vis tiek nėra naujausias septintosios kartos „Kaby Lake“ procesorius, ir, turint omenyje kainą, yra šiek tiek keista. Ir nors ir žinome, jog jis turi šeštos kartos „Intel“ mikroschemą, vis dar neaišku kuris „Core i5“ procesorius tai bus. 

Galiausiai, štai į ką viskas susideda. 13 colių, 2015 m. „MacBook Pro“ kaina prasideda nuo 1 000 eur., o tuo tarpu 13 colių „Air“ kaina prasideda nuo 850 eur. Ar papildomi 150 eur. už „Touch Bar“, „Touch ID“ ir keturi „Thunderbolt“ prievadai yra pagrindas atnaujinimui? (ir nepamirškite priskaičiuoti tų šakotuvų!) Daugumai, ko gero ne. Ultra-nešiojamųjų kompiuterių keleto prievadų pasirinkimo fanai ir gali rinktis dar vieną „MacBook Air“ arba ir toliau naudotis turimu „MacBook Pro“. Bet, jeigu jūsų „MacBook Pro“ jau dūsauja ir yra prie mirties slenksčio arba jūs nerealiai džiaugiatės dėl „Touch Bar“ ir „Touch ID“, naujasis „MacBook Pro“ gali būti revoliucinis, aukščiausio lygio, ultra-nešiojamas jūsų svajonių kompiuteris.

Leave a Reply

Your email address will not be published.